آموزش برنزه کردن پوست با آفتاب

آموزش برنزه کردن پوست با آفتاب

در این مقاله نکاتی درباره برنزه کردن پوست با آفتاب را به شما یادآور می شویم.

در این مقاله نکاتی درباره برنزه کردن پوست با آفتاب را به شما یادآور می شویم. معمولا با رسیدن فصل گرما و تابستان، آرایش برنزه یا برنزه کردن پوست طرفدار زیادی دارد. اما باید نحوه صحیح برنزه کردن را بلد باشید زیرا که قواعد و اصول خودش را دارد و در صورتیکه زیاده روی کنید یا به درستی انجام ندهید صدمات زیادی به پوست خود خواهید زد.

شاید برنزه کردن به نظر کار ساده ای بیاید اما باید توجه داشته باشید برنزه کردن با آفتاب می تواند به پوست ما آسیب بزند و به جای برنزه شدن موجب التهاب و قرمزی و حتی سرطان پوست شود.

نکات برنزه کردن پوست با آفتاب:

مرطوب نگه داشتن پوست:

تحقیقات نشان داده که پوست هیدراته، زودتر از پوست هاي خشک رنگ میگیرند. بنابر این در حمام پوست تان رابا لیفی بمالید تا سلول هاي مرده پوست تان از بین بروند، سپس به کمک بادی لوشن آنرا مرطوب کنید.کرم ضد آفتاب بزنید. شاید فکر کنید که با زدن کرم ضد آفتاب برنزه نخواهید شد، اما این موضوع صحت ندارد. در حقیقت شما باید به کمک کرم ضد آفتاب پوست تان را از اشعه هاي مضر آفتاب در امان نگه دارید.

مرطوب نگه داشتن پوست پس از آفتاب گرفتن:

 یکی از کارهای مهمی که شما باید پس از حمام آفتاب انجام دهید، مرطوب کردن پوست تان است. با زدن کرم هاي مرطوب کننده اي چون آلوورا، پوست شما نرم و مرطوب شده و سلامت خودرا حفظ می‌کند. از طرفی پوست نرم زودتر برنزه می‌شوند، بنابر این شب قبل از حمام آفتاب ، پوست تان رابا کرم مرطوب کننده ماساژ دهید. سعی کنید روی مناطقی از پوست تان که خشک ترند، تمرکز کنید. یکیدیگر از راههای هیدراته کردن بدنتان، نوشیدن آب است.

قبل از حمام آفتاب، دوش نگیرید:

با دوش گرفتن روغن هاي طبیعی پوست شما از بین خواهد رفت. از آنجا که روغن هاي طبیعی پوست به برنزه شدن کمک میکند، بهتر است که قبل از آفتاب گرفتن، دوش نگیرید.

استفاده از روغن های طبیعی:

روغن هاي طبیعی نه تنها نور آفتاب را جذب میکنند، بلکه روشی سالم برای برنزه شدن نیز به شمار می‌روند. فقط کافی ست که قبل از آفتاب گرفتن، یکی از روغن هاي طبیعی را روی پوست تان بمالید. روغن هایي که می‌توانید از انها برای آفتاب گرفتن استفاده کنید شامل : روغن نارگیل، کنجد، فندق، زیتون، آووکادو

از زدن عطر و آرایش کردن خودداری کنید:

هنگام آفتاب گرفتن باید پوست تان را از هر چیزی پاک کنید. لوازم آرایش و عطرها موادی دارند که در برخورد با آفتاب می‌توانند حساسیت ایجاد کنند. بعنوان مثال دئودورانت ها موجب قرمزی و التهاب پوست میشوند. از این رو قبل از گرفتن حمام آفتاب، پوست تان را کاملا تمییز کنید.

نکته1 : آفتاب 10 صبح تا 4 بعد از ظهر بهترین زمان برای آفتاب گرفتن است.

نکته 2: هر 2 ساعت یکبار، کرم یا روغن هاي برنزه تن تان را تمدید کنید.

نکته 3: برای برنزه شدن پوست تان به حداقل 4 روز زمان احتیاج دارید، بنابر این صبور باشید.