روش های کاهش استرس

روش های کاهش استرس

در این مقاله با بهترین روش های مقابله با استرس با شما همراه هستیم. امروزه با وجود مشغله های زیاد، استرس یکی از مشکلات عموم مردم است.

در این مقاله با بهترین روش های مقابله با استرس با شما همراه هستیم. امروزه با وجود مشغله های زیاد، استرس یکی از مشکلات عموم مردم است. اگر شما هم در زندگی خود با استرس روبه‌رو هستید باید بدانید که برای درمان آن اقدام فوری کنید وگرنه عوارض بدی برای بدن خواهد داشت. اگر چه استرس و اضطراب، بدن را در شرایط نامطلوبی قرار می دهد اما این واکنش همیشه ودر هر شرایطی بد نیست.

مهمترین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، هر وقت اضطراب‌تان قابل توجه شد بنویسید که فکر می کنید چه چیزی عامل اضطراب‌تان است. با فهمیدن دلیل آن می توانید به کاهش دادن استرس خود کمک کنید.

در بیشتر مواقع افراد در برابر استرس احساس ضعف میکند اما تحقیقات اخیر نشان میدهد اقدامات بسیاری وجود دارد که میتوان برای مقابله با استرس انجام داد. به گفته متخصصان راهکار مورد نظر فرار از احساسات منفی و دردآور نیست بلکه باید چگونگی واکنش ذهن و بدن را تغییر داد. بررسی‌ها حاکی ازآن است که این مهارت‌ها مغز را آموزش می دهد تا از درد و احساس ناخوشایند جسمی و روانی دور شود.

همینطوراسترس ممکن است در تغییرات جسمی دیگری هم چون گرفتگی ماهیچه‌ها، اضطراب و ترشح هورمون‌هاي استرس کورتیزول و آدرنالین ظاهر شود.

مدیتیشن یا مراقبه،

یکی از تکتیک های موثر برای مقابله با استرس و تنش های روزمره هست. انجام دادن مدیتیشن در افراد باعث کاهش فعالیت مغز در بخش هایی می شود که با درد مرتبط است و به سبب آن باعث کاهش استرس خواهد شد.

افرادی که دچار درد مزمن یا استرس هستند با انجام مدیتیشن، احساس درد روی آنان تاثیر کمتری دارد. زمانیکه تنفس دیافراگمی و مدیتیشن بطور مرتب انجام شود ذهن و بدن آموزش میبیند تا در برابر عوامل استرس‌زا کمتر واکنش نشان دهد.

افکار منفی و فکر کردن در مورد چیزهایی که موجب ناراحتی و درد می شود باعث تشدید استرس خواهد شد. از این رو دور کردن افکاری که درد و ناراحتی را در خود جای میدهند بهترین راه برای مقابله با آن است. افکار منفی میتوانند احساس درد و ناراحتی را افزایش دهند. بهمین علت ضرورت دارد به فرد آموزش داده شود که چگونه میتوان از مشغول کردن ذهن به انها پیش گیری کرد.

چرت بزنید:

محرومیت از خواب می تواند ما را استرسی می کند. خوشبختانه، چرت زدن می تواند به نیازهای خواب کلی کمک کند و می تواند به شما کمک کند استرس کمتری داشته باشید. در اینجا مزایای قدرتمند چرت زدن وجود دارد.

استرس در کارتان را کاهش دهید:

انواع خاصی از استرس شغلی می تواند باعث شود که شما از رفتن به محل کار وحشت داشته باشید. در اینجا به شما کمک می کنیم.

یک عادت جدید برای تسکین استرس پیدا کنید و به آن بچسبید:

گاهی اوقات پیدا کردن راه جدید برای تسکین استرس و گنجاندن آن در برنامه روتین می تواند روشی را که در مورد زندگی و نحوه مدیریت استرستان را تغییر دهد. فقط به این فکر کنید که برخی از اینها را امتحان کنید.

ماساژ بگیرید:

ماساژ می تواند راهی خوب برای تسکین تنش موجود در بدن شما باشد. ماساژ دادن خودتان راه ارزانی است.در مورد اینها و دیگر انواع و وسایل آسایش استرس بیشتر مطالعه کنید.

گوش دادن به موسیقی آرامش بخش

گوش دادن به موسیقی می‌تواند تاثیرات ضد استرسی زیادی در بدن داشته باشد. موسیقی آرام و ملایم می‌تواند با ترغیب کردن مغز به آرامش، به کاهش فشار خون کمک کند و به همان اندازه تپش قلب و هورمون‌های استرس را کاهش دهد.