معرفی بهترین نرم افزار های آموزش آنلاین برای مدارس و دانشگاهها

معرفی بهترین نرم افزار های آموزش آنلاین برای مدارس و دانشگاهها

امروزه نرم افزارهای متعددی برای آموزش از راه دور و آموزش مجازی به کار گرفته می‌شوند. می توان گفت آموزش آنلاین ضروری ترین نیاز جوامع امروز است. چه در مدارس و  دانشگاه ها یا حتی آموزشگاه های خصوصی به سمت مجازی شدن پیش رفته ا

امروزه نرم افزارهای متعددی برای آموزش از راه دور و آموزش مجازی به کار گرفته می‌شوند. می توان گفت آموزش آنلاین ضروری ترین نیاز جوامع امروز است. چه در مدارس و  دانشگاه ها یا حتی آموزشگاه های خصوصی به سمت مجازی شدن پیش رفته اند، بنابراین همگام  شدن در این جهت منطقی ترین کار ممکن است. آموزش مجازی، امکانات مثبتی در اختیارمان قرار می دهد از جمله : حذف رفت و آمد، و حذف کلاس و مکان های برگزاری کلاس ها،  کم شدن هزینه‌ها، صرفه‌جویی در وقت و در دسترس بودن آن است به‌ طوری‌که می‌توان در مسافرت، محل کار، منزل و.. در کلاس حاضر شد .

نرم افزارهای کلاس مجازی و آنلاین زیادی در بازار وجود دارد که مدیران و معلمان می ‌توانند آموزش‌ها ی راه دور خود را به شاگردان و همکارانشان به راحتی ارایه دهند. داشتن ویژگی‌هایی مانند ایجاد آسان کلاس درس، ویدئو کنفرانس، گروه بندی کلاس ها، سازگاری با موبایل به استفاده راحت تر از دوره های آموزشی آنلاین کمک می‌کند.  در این مقاله با معرفی بهترین نرم افزار های آموزش آنلاین برای مدارس و دانشگاهها با شما همراه هستیم.

نرم افزار برگزاری آزمون آنلاین E-AZMOON

نرم افزار برگزاری آزمون های آنلاین  E-AZMOON نرم افزاری تحت وب است. این نرم افزار آزمون ساز قابلیت  تعریف و برگزاری آزمون های چهارگزینه ای و تشریحی از طریق شبکه اینترنت را دارا می باشد  و این قابلیت را دارد که هم زمان برگزاری آزمون های مختلف را بین هزاران نفر که از پشت کامپیوتر های شخصی یا موبایل خود  در حال پاسخ دادن به سوالات هستند مدیریت کند ، نتیجه آزمون  و گزارشات آماری و نمودار های مقایسه ای بین آزمون ها را  تهیه و بلافاصله پس از برگزاری آزمون آن را  به شرکت کنندگان تعریف شده در آزمون نمایش دهد و یا در اختیار مدیریت مرکز قرار دهد .

این نرم افزار با قابلیت برگزاری آزمون مجازی مزیت حذف مکان و محدودیت جغرافیایی را برای دانشجویان داشته و  کمک می‌کند بدون داشتن دغدغه رفت‌وآمد، در هر زمانی آزمون های ارزیابی خود را نیز از راه دور انجام داده .

سیستم مدیریت آزمون آنلاین کاربرد های زیادی نیز دارد. مخصوصا در مدارس که به صورت ماهانه یا هفتگی آزمون های درسی برگزار می شود، این سیستم می تواند کمک های فراوانی به اساتید در جهت صرفه جویی در وقت و هزینه کند. برای برگزاری آزمون آنلاین شما تنها نیاز به یک سیستم آزمون اینترنتی دارید و یک لپ تاپ یا کامپیوتر و یا گوشی هوشمند و همچنین به اینترنت نیز نیاز خواهید داشت.

برگزاری وبینار، کلاس آنلاین و ویدئو کنفرانس رومینو

رومینو سامانه ای جهت برگزاری آنلاین وبینار ، کلاس آنلاین و ویدئو کنفرانس با امکان اشتراک گذاری میکروفون ، دوربین ، صفحه نمایش کاربر ، تخته وایت بورد ، اشتراک همزمان فایل های پاورپوینت و پی دی اف ، چت آنلاین ، حضور غیاب افراد حاضر در کلاس و همچنین نظرسنجی آنلاین حین جلسه می باشد.

رومینو به مدیران و اساتید کمک می‌کند بدون در نظر گرفتن بعد مسافت بتوانند به صورت آنلاین و در لحظه، جلسات مدیریتی یا آموزشی خود را برگزار نمایند. صرفه‌جویی در زمان و هزینه رفت وآمد از مزیت‌های ویژه نرم افزار کلاس مجازی است. ویژگی های وبينار آنلاين رومینو به شرح زیر می باشد:

  • کیفیت بالای صدا و تصویر
  • نمایش اسلاید
  • اشتراک صفحه نمایش
  • تخته مجازی آنلاین
  • نظرسنجی / رای گیری زنده
  • آپلود فایل، و پخش ویدئو و صوت مجزا
  • حضور غیاب آنلاین
  • چت آنلاین / یادداشت های اشتراکی
  • ارتباط با سایر سامانه های آموزشی

نرم افزار تصحیح آزمون های تستی گزینه برتر

این نرم افزار قابلیت تشخیص هرنوع پاسخنامه ای را دارا می باشد که  استفاده از آن بسیار آسان است. به کمک این برنامه می‌توانید پاسخ نامه های تستی را با سرعت و دقت بالا، تصحیح کنید. نرم افزار اتوماسیون آزمون های چهارگزینه ای گزینه برتر نرم افزاری فوق العاده قوی ، دقیق و کار آمد برای برگزاری آزمون های چهارگزینه ای دانشگاه ها ، مدارس و مراکز آموزشی خصوصی و دولتی میباشد .
این مراکز با استفاده از نرم افزار گزینه برتر میتوانند بدون صرف وقت و هزینه بسیار پس از معرفی شرکت کنندگان آزمون پاسخنامه های سفید را برای آنان چاپ کنند و پس از برگزاری آزمون یا توسط اسکن کردن پاسخنامه ها و سیستم هوشمند قرائت پاسخنامه توسط اسکنر و یا به صورت دستی اطلاعات پاسخنامه های پر شده را وارد کامپیوتر کنند . و پس از وارد کردن کلید سوالات در سیستم کارنامه شرکت کنندگان آزمون را چاپ کرده و در اختیار آنان قرار دهند.

برخی از قابلیت های این نرم افزار :

امکان برگزاری چندین آزمون به صورت همزمان
** چاپ فرم های سفید آزمون برای هر فرد به صورت جداگانه به همراه اطلاعات لازم مانند شماره صندلی و اطلاعات شناسایی دیگر
چاپ کارت ورود به جلسه و برچسب صندلی
امکان خواندن گزینه های علامت خورده بر روی پاسخنامه به صورت خودکار توسط اسکنر های معمولی تصویر یا اسکنر های خودکار
امکان برگزاری آزمون های جامع که شامل دروس مختلف میباشند.
محاسبه رتبه و تراز به صورت تفکیکی و کلی در دو سطح گروه و کل
چاپ کارنامه به همراه نمودار ، تصویر پاسخنامه داوطلب و تصویر داوطلب
امکان چاپ گزارش کلی نتایج آزمون ، گزارشات درس به درس ، نفرات برتر و ....
امکان اعلام خودکار نتایج آزمون به داوطلبان توسط اس ام اس
امکان ایجاد سایت آزمون و مشاهده کارنامه ها در سایت اینترنتی توسط داوطلبین
امکان برگزاری آزمون های آنلاین و تلفیق نتایج آن با آزمون های حضوری برگزار شده
امکان چاپ گزارش کلی نتایج آزمون ، گزارشات درس به درس ، نفرات برتر و ....